Startlista

1- Lagnamn: Tre kronor

  1. Anna Gustafsson+ Försvarsmaktens Lando (schäfer)
  2. Sandra Bylund+ Försvarsmaktens Kimo (schäfer)
  3. Rolf Blomberg+ Krokasmedens Optimist (malinois)

2- Lagnamn: Team Otur

  1. Patrik Göransson+ Ej klart!
  2. Jens Olsson+ Charlie (schäfer)
  3. Jenny Hägglund+ Jettemor´s Xkurk (schäfer)

3-Lagnamn: Team Gröngölingarna

  1. David Gripevall+ Försvarsmaktens Jingel (schäfer)
  2. Fredrik Länsmans + Försvarsmaktens Jehu (schäfer)
  3. Mark Angeria Machado+ Nero (malinois)

4- Lagnamn: Lucky Loosers

  1. Rosanna Lövmark+ Loke (vorstehe)
  2. Helena Sjögren+ Doris (vorstehe)
  3. Fia Åström+ Ej klart!

5- Torpederna

  1. Karin Rejnö+ Fasantorpedens MK Ferry (vorsthe)
  2. Anna Bröms+ Fasantorpedens MK Börje Salming (kvor)
  3. Emma Nykänen- Fasantorpedens MK Ove Aunli (kvor)

6- Midälvaland

  1. Henrik Grankvist+ Trimma av Midälvaland (schäfer)
  2. Karoline Lönnberg+ Stella av Midälvaland (schäfer)
  3. Susanne Bäckström+ Kaldogårdens Alwa (schäfer)

7- Hybris

  1. Rebecca Johansson+ Sune (blandis) eller Bexon (holländsk herdehund)
  2. Elin Jansson+ Brutala Boriz (schäfer)
  3. Erica Höglund+ Dundra (holländsk herdehund)

Startklass MOTIONÄR

1- Lagnamn: Roslagsdraget l

  1. Caroline Hübenette+ Alice (labrador retriver)
  2. Jessica Rosengren+ Ullhedens Ö-Alli (malinois)
  3. Håkan Larsson+ Ullhedens Eros (malinois)

2- Lagnamn: Roslagsdraget ll

  1. Lovisa von Rosen+ Elliegården Ögonblick- Kivi (hovawart)
  2. Marianne Nordahl+ Leia (vit hedehund)
  3. Joakim Nordahl+ Ronja (schäfer)

3-Lagnamn: DogMotion

  1. Ej klart!
  2. Ej klart!
  3. Ej klart!

4- Lagnamn: Team KLM

  1. Pernilla Wretvall- Milton (kleiner munsterländer)
  2. Paul Wretvall- Zigge (kleiner munsterländer)
  3. Melinda Hermansson- Jäger (kleiner munsterländer)

5- Wannabe Eliten

  1. Annie Flygare+ Pim (vorsteh)
  2. Stina Mattsson+ Hemi (border collie)
  3. Ulrik de Cuellar+ Naly (alaskanhusky/vorsteh)

6- Kennel Anziehend´s ”Till Martins minne”

  1. Cecilia Rydelius, Anziehend’s Cessi (Hovawart)
  2. Patrik Andersson, Fabia vom Wachtelberg (Hovawart)
  3.  Gunilla Pöchhacker, Anziehend’s Dantek (Hovawart)

7- Kattis Hundmassage

  1. Katarina Granström+ Arthur (labrador)
  2. Matilda Blom +Ozzy (jakt cockerspaniel)
  3. Emilie Bracken med Piller (minibullterrier)